Badener Höhe- pierwsza wędrówka w tym roku

Niestety, ostatnio mam straszny nawał pracy. Kiedy wracam do domu, jestem tak padnięta, że oczy same mi się zamykają. Muszę przyznać, że powrót do życia zawodowego był dobrą decyzją, jednak chyba nie do końca zdawałam sobie sprawę z tego jak bardzo będzie to męczące pracować na przeciwne zmiany z moim mężem. Dobrze, że środy mam wolne i to jest nasz taki mały weekend. Dzień na regenerację.

Musiałam również podjąć ciężką decyzję o wstrzymaniu działalności MaMaLa. Strona jest i działa, ale ogranicza się póki co do sklepu online. Sklep na ETSY jest czasowo dezaktywowany

Pomimo tego, że nie mam czasu zrealizować mojego założonego planu na Wielkanoc, nie mam czasu aby poprasować, zrobić generalny porządek przed Wielkanocą, jest jedna rzecz, z której nie zrezygnuje, chociaż miałabym się czołgać i trzymać powieki na zapałki. Są to wędrówki.

I tak dwa tygodnie temu pojechaliśmy do oddalonego od Nas o 40 km Schwarzwaldu. Dziś w końcu się zmusiłam aby dokończyć wpis i pokazać Wam to piękne miejsce.

Wędrówka Plättig –>Badener Höhe

„Z powodu sniegu i lodu wstep wzbroniony”

31 marca 2019 roku była tak piękna pogoda, że grzechem byłoby gdybyśmy nie wybrali się na wycieczkę. Ponieważ w zeszłym roku zaplanowaną miałam trasę Wildnispfad , podjęliśmy decyzję, że tego dnia właśnie tam się wybierzemy. Nie wzięliśmy jednak pod uwagę jednej rzeczy… ŚNIEGU.

Śnieg….

O tym aby ubrać się na tzw. „cebulkę” o tej porze roku wybierając się na wycieczkę do Schwarzwaldu, wiem od kiedy pojechaliśmy na wędrówkę z Jankiem, który miał 8 miesięcy. Musieliśmy wówczas zawrócić z powodu nieodpowiedniego ubioru. Ale, żeby leżał śnieg o tej porze… muszę szczerze przyznać, że nie pomyślałam. Kiedy doszliśmy do miejsca w którym zaczyna się szlak, przywitał nas na wejściu szyld: ” Z powodu śniegu i lodu wstęp wzbroniony”. Przez moją głowę przemknęła taka myśl: „co tam szyld.. Idziemy na naszą odpowiedzialność”. Dopiero stojąc i rozmyślając wejść czy nie wejść i obserwując inne grupy osób, które grzecznie zawracały, skarciłam się szybko i zmieniłam zdanie. Kiedy mieliśmy już wracać do auta, stanęliśmy przed drogowskazem.

Drogowskaz, który uratował nam dzień


Badener Höhe czyli najwyższy punkt w regionie.

„Zamek z ksieżniczką”- zgadywaliśmy co będzie w wieży.

Badener Höhe- 4,9 km. Tyle dzieliło nas do wieży widokowej, która znajduje się w najwyższym miejscu w okolicach Baden Baden. 1003 m n.p.m

Postanowiliśmy więc podjąć wyzwanie i spróbować tam dojść. Podeszliśmy do tego w ten sposób, że jeśli dzieci nie będą miały ochoty to zawrócimy. Wielkie zdziwienie nas ogarnęło, kiedy po drodze napotkaliśmy wielką łatę śniegu i chcieliśmy zawrócić a oni nie chcieli. Nie wierzyliśmy, że uda nam się dojść aż do samego celu. Byliśmy oboje baardzo zaskoczeni.


Droga była wspaniała, jednak na tą porę roku należałoby mieć inne obuwie. Coś wodoodpornego za kostkę. Trasa sama w sobie nie jest trudna. Jest bardzo urozmaicona poprzez piękne widoki, powalone drzewa, zarówno te przez orkan z 1999r. jak i ten sprzed paru tygodni. Droga jest bardzo dobrze oznaczona, nie nadaje się dla wózków. Miejscami jest wąsko i stromo.

<3

Nagrodą za wytrwałość jest widok z wieży. W sumie trasa ma 11km. Yannis przeszedł 9 km o własnych siłach a resztę na „barana”. Duma rozpierała mnie, kiedy ludzie nas zaczepiali i pytali ile nasze dzieci mają lat… i gratulowali im, że ich małe nóżki niosą je dzielnie przez Schwarzwald..
A teraz koniec tego pitu pitu… Zapraszam do obejrzenia paru zdjęć.

Dobrze, ze ktoś pomyślał o tym, że nóżki lubią się męczyć…
Schwarzwald ma specyficzny zapach. Niepowtarzalny.
Mali odkrywcy..
Jeden z wielu widoków, którego piękna niestety nie udało się uchwycić moja komórką.
Widok z góry 😉
Pierwszy piknik w tym roku <3

Bez Samochodów „ani rusz”….

Po tej wycieczce podjęliśmy decyzje, że dzieci są na tyle duże, że można zaryzykować 3 dniową wędrówkę. Tak więc tego lata mamy zamiar przemierzyć 30 km Schwarzwaldu „z buta” śpiąc w pensjonatach 😀

Małymi krokami zaczynamy kompletować „sprzęt” na „wyprawę” do Szwecji. O naszym pomyśle możesz przeczytać tu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *