Drewniane koraliki i jak wyczarowałam z nich podstawki pod jajka ;-)

 

W końcu!!! Za niewiele ponad miesiąc Wielkanoc. Wielkanoc jest takim momentem, który oznacza, że te szare, brzydkie dni są już prawie za nami (ten rok, był wyjątkowo ubogi w piękne zimowe dni, gdyby nie Schwarzwald i nasze wycieczki, popadlibyśmy chyba wszyscy w głęboką depresję). Lada moment zaczną się prace w ogrodzie i ładowanie akumulatorów na kolejna zimę 😉

Drewniane koraliki moja nowa miłość.

Drewniane koraliki można kupić w różnych rozmiarach i tworzyć z nich przepiękne rzeczy. Ostatnio robiłam z nich gwiazdki na Boże Narodzenie. Chciałabym pokazać Wam 2 pomysły na wykorzystanie koralików do robienia ozdób na Wielkanoc. Dziś pierwsza z nich.

 

 

 Czego potrzebujesz do wykonania podstawek pod jajka:

 

  • Oczywiście koralików :-): dwóch rozmiarów: Te na zdjęciu maja 2,5 cm oraz 1,2cm. Kupiłam je na Ebay, ale w Polsce można je zakupić bardzo tanio na OLX .
  • Cienkiego drucika, musi być dość sztywny a więc nie za cienki. Ja kupiłam piękny złoty, jednak nie nadaje się wcale do moich zajączków, ponieważ jest cienki i zajączki tracą kształt (można ewentualnie użyć go składając na pół i przewlekać podwójnie, jest to jednak niewygodne).
  • Nożyczki lub cążki aby przyciąć drucik.

 

Do wykonania podstawek pod jajka potrzebujesz: korali (większe i mniejsze), drucika artystycznego i nożyczki lub cążki.

Drewaniane koraliki i ich zastosowanie

 

Wykonanie:

 

1. Nawlecz na drucik 7 mniejszych koralików.

2. Przewlecz drucik przez przedostatni koralik.

3. Teraz nawlecz 4 kolejne koraliki.

4. Następnie przewlecz drucik przez pierwszy (ostatni) koralik.

5. Teraz przewlecz jeden duży koralik i powtórz krok z małymi koralikami.

 

6. Teraz pozostaje tylko nawlec pozostałe duże koraliki i zaplątać drucik tak, aby nie było go widać. Gotowe!

 

Te cudowne zajączki w mniejszej wersji (z mniejszych koralików) można powiesić na gałązkach. Możesz je też wykonać z dziećmi. Moja 3-letnia córka uwielbia mi towarzyszyć, kiedy robię coś z koralików. Wówczas ćwiczymy liczenie w 3 językach. Ja mowie jej które koraliki i liczbę a ona podaje mi odliczone koraliki. Próbujemy też prostych zadań matematycznych. Bardzo ją to wciąga i często, kiedy ja już jestem gotowa, Lorka zostaje z koralikami i bawi się nimi. Można tez dać dziecku sznureczek i tackę z większymi koralikami, wówczas może samo tworzyć korale, węże itp.

Zajączki możesz pomalować np.: Złotolem w sprayu.

Zajrzyj też do moich innych DIY na Święta Wielkanocne!

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *