Dzień dobry po długiej nieobecności ;-)

Dzień dobry!

 

Długo mnie nie było. Tzn. byłam, zaglądałam tu, ale niestety natłok obowiązków, spowodował, że mój wolny czas wynosił –10h.. Po zakupie naszej działki budowlanej (zakup działki, co sprawdzić, od czego w ogóle zacząć i jak wybrać dobrego architekta i dlaczego zdecydowałam się no zrobienie indywidualnego projektu domu, napiszę już wkrótce) przyszedł czas na operacje Janka, którą zniósł dobrze. Trochę żałowałam, że nie zdecydowałam się na ten zabieg we Francji- mogłabym wówczas od razu pójść z nim do domu, a w Niemczech spędziłam 1 dzień, który był straszny (miały być 3- wypisałam nas na własne żądanie).

Po krótce co wydarzyło się u nas przez ten czas.

Po (właściwie to przed) zakupie działki, jasne stało się, że muszę wrócić do pracy. Naszą działkę kupiliśmy za gotówkę, nasze oszczędności w przeciągu jednego roku (robiliśmy przebudowę domu, wraz z kupnem nowej kuchni) stopniały do minimum..

jak wybrac meble do kuchni

Moja nowa kuchnia

Jako że lubię mieć zabezpieczenie finansowe oraz że dom będzie budowany ze środków pożyczonych w banku (częściowo), wiedzieliśmy, że moja praca w domu nie pozwoli nam na zrealizowanie naszego planu budowy domu w 2019. Bank od razu zaznaczył, że dla osób pracujących za granicą, wymagane jest zatrudnienie stałe. Tak więc zadzwoniłam do mojego pracodawcy i od 1 listopada wracam do pracy (o tym też przygotowuje post). Oczywiście moją pracę domowa nadal będę kontynuowała. Miałam plan, aby zamknąć, ale nie mam serca.. Po tym, jak budowałam to 4 lata..Wybraliśmy też już architekta, czekamy na podłączenie prądu (PGE czas do marca 2019:-/ ).

kupno dzialki budowlanej

16 września, przyszły na świat pierwsze kocięta w naszej hodowli. 4 dni później następne. Był to trudny czas, nie wszystko poszło po naszej myśli. W tej chwili jest wszystko ok, kotki rosną i niedługo będą szczepione. W sobotę wybieramy się z Lucyferem na wystawę (co nie jest jeszcze pewne, bo Lorka przez dwa dni leżała z gorączka w łóżku i teraz Janek zaczyna mieć katar).

Lorka zaczęła chodzić na zajęcia taneczne do zespołu ludowego „WIOSNA” w Strasburgu. To dodatkowe wyzwanie, bo Strasburg znajduje się 60 km od nas, zajęcia odbywają się w piątek o 17:15, czyli w największym szczycie komunikacyjnym, jaki jest możliwy… My mamy tylko 1:15h na dotarcie (Lorka kończy przedszkole o 16:00).

Nasze dzieci przeszły Fazę niechęci do spania.. szły spać o 22:00 i wstawały o 3:30.. To był najtrudniejszy okres w naszym rodzicielskim życiu.

Moje kochane dzieci, które nie chcą spać

Teraz mam nadzieje, że wszystko wróci do normy..

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *