Jajko z drucika artystycznego i Jajko w stylu Boho-Ozdoby Wielkanocne dzień 6 i 7 z ospa w tle….

  Tak, tak, wiem- wczoraj na próżno było szukać wpisu na moim blogu. Wczoraj był dzień pakowania…. i rozpakowywania…. Dziś jest dzień, w którym zaczyna się nasz urlop w AustriiDługo wyczekiwany, zarówno przez nas, jak i przez Lorkę….

Przedwczoraj Lorka dostała małej wysypki: Pomyślałam sobie- „O, ma uczulenie na maliny” (chociaż jadła je całe lato i to garściami z naszego ogrodu- ale te które jadła parę dni temu, były zamrożone i pochodziły od babci, wiec może były czymś sypane, w co bardzo wątpię, bo teściowa używa tylko naturalnych produktów… ).

Już wczoraj rano, na ostatnich przedwakacyjnych zakupach ( wynajęliśmy chatkę w górach, mieliśmy zabrać jedzenie aby tam nic nie kupować, bo ponoć strasznie drogo) Lorka wydała mi się taka jakaś dziwna- śpiąca i blada, dostała też krostek na buźce

Kiedy ja rozebrałam do popołudniowej drzemki, jej cały brzuszek był w krostkach- takich malutkich, zupełnie nie jak te przy ospie…
Kiedy wieczorem była pora kąpieli a auto zapakowane po brzegi, dokonałam przerażającego odkrycia. Krostki zamieniają się w pęcherzyki a pęcherzyki w strupki!!!

Po raz czterdziesty w tym dniu zmierzyłam jej temperaturę- nic. 36,7C… cały czas tłumaczyłam sobie na spokojnie, że przy ospie musi być gorączka… Zawołałam Męża, aby pokazać mu moje odkrycie. Razem uradziliśmy, że trzeba jechać do szpitala, bo nie wiadomo co to jest, ale na pewno to nie jest ospa (tak sobie to tłumaczyliśmy dodając otuchy...)

A więc o 20:30 Lorka pojechała z Tatusiem do szpitala oddalonego o 15 km od nas (bardzo ochoczo, bo mogła założyć swoje śniegowce, spadło u nas wczoraj trochę śniegu) a ja z Jankiem zostałam w domu, czekając na informacje i dokładając jeszcze resztę rzeczy do naszego ekwipunku na drogę

Po 40 minutach zadzwonił mój Mąż z wyrokiem kasacyjnym dla naszego urlopu- OSPA…

Jedynym pocieszeniem w tym wszystkim jest fakt, iż zawarliśmy ubezpieczenie na taki to wypadek (już w letnie wakacje Lorka dostała wysypki i myślałam, że to Ospa, jednak wtedy było to uczulenie na Glicynie, której kwiatkami się ochoczo bawiła- tak – już teraz wiem, że są trujące- na szczęście ich nie spożyła, tylko je wkładała na talerzyki i podawała nam jako podwieczorek…wtedy jechaliśmy do Polski na urlop, mieliśmy wykupiony urlop na Mazurach i baliśmy się, że będziemy musieli zostać u babci w Toruniu. Wówczas to poprzysięgłam sobie, że następny urlop będzie ubezpieczony na takie wypadki- ten do Austrii był, ale nasz Urlop w sierpniu nad Wigrami nie jest :-/).

No cóż, widocznie tak miało być- tłumacze sobie zawsze wszelkie niepowodzenia w ten sposób, że ktoś nad nami na górze czuwa i widocznie nie chciał abyśmy akurat tam pojechali.

A więc poniżej znajdziesz zaległy wpis z wczoraj. Połączyłam go ze wpisem z dzisiaj…

Jajko w stylu Boho i Jajko z drucika artystycznego

Styl Boho jest coraz bardziej popularny. Makramy, które robiłam będąc dorastającą panienką są teraz w modzie. Tak na prawdę przeżywamy drugi raz czasu PRL-u, na szczęście tylko w stylu a nie w ustroju.

 

 

Jajko w stylu Boho z gałązki.

Jako z galazki w stylu Boho- cudowna prostota

Jajko w stylu Boho z gałązki- czego potrzebujesz do wykonania

  • Gałązki, nie za grubej dość giętkiej
  • Sznurka
  • Drewnianych koralików
  • Piórek 

Wykonanie:

1. Gałązkę uformuj w kształcie Jajka

2. Opleć je sznurkiem w niektórych miejscach dodaj koraliki ( zrób supełki aby się nie przesuwały )

3. Dodaj piórka

Gotowe. Proste i w 100% naturalne

Jajko z galazki w stylu Boho

 

 

Jajko z drucika z piórkiem w środku.

Jajko z drucika artystycznego- czego potrzebujesz do wykonania:

  • drucik artystyczny- ja mam taki z powłoką papierowa
  • piórka
  • kawałek sznureczka

Wykonanie:

  1. Zawin drucik artystyczny w kształt kolka piec razy-  następnie zwiąż na gorze kawałkiem drucika.
  2. Uformuj całość w jajko
  3. Zamocuj na gorze sznureczek wraz z piórkami. Gotowe!

 

Rano poszłam z rozpaczy na dłuuuugi spacer.. trochę śniegu spadło…

 

Springer-spaniel-angielski-artur

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram Feed

Something is wrong.
Instagram token error.