Moje życie.

Siedzę właśnie na moim tarasie.. Wdycham świeży zapach powietrza tuż po deszczu. Przyglądam się pracującym pszczołom i słucham śpiewu ptaków.

Kto by pomyślał, że parę lat temu powiedziałabym, że moje miejsce jest na wsi?


Mój mąż ostatnio widząc mnie ubraną w stare jeansy i kalosze, rozbawił mnie stwierdzeniem, że ten ubiór pasuje do mnie najbardziej… i miał rację… Taka czuję się najlepiej…
Czuję się dobrze idąc w pole z moim psem i dziećmi. Kiedy jest deszczowa pogoda.. Wówczas każde z nas ma najwięcej zabawy. Kocham czuć tę grząską ziemię pod nogami.. Kocham czuć deszcz na mojej twarzy.. Kocham, kiedy dzieci mogą się ubrudzić i czuć się wolne.

Nasza codzienność po deszczu

Pomyśleć, że zanim wyjechałam z Polski, byłam zaganianą, zmęczoną, żyjąca pod ciągłą presją wykonania planów, zadań kobietą. Mój świat kręcił się wokół targetów, tabelek, liczb. Wakacje bez telefonu w ręku nie były możliwie..

I kiedy wyjechałam za granicę, trafiłam do wielkiego miasta.. Kochałam jego zgiełk. Jego zapach..

Kocham widok Schwarzwaldu- mojego ukochanego miejsca

I później kiedy los rzucił mnie na wieś, długo trwało, aż się w niej odnalazłam..
Teraz dziękuję Bogu, że mogę być gdzie jestem. Że mogę realizować swoje marzenia o moim domu w Polsce.. Na wsi.. Że mogę właśnie takie chwile jak ta, spędzać w tej błogiej ciszy i pisać ten wpis.

Zamiast ścieżek rowerowych, polne drogi
Nasz sąsiad, którego codziennie odwiedzamy

Moj dom

Mój dom w Polsce.. Moje miejsce.. Mój azyl..
Wiedziałam, że budowa nie będzie prosta. Nie przewidziałam jednak, że będzie tak trudna od początku.

A więc jesteś pierwszą osobą, poza moim Mężem, która widzi jaki będzie mój dom. Projekt mamy już w zasadzie skończony. Czekam aż nasz architekt złoży wniosek o pozwolenie na budowę. I wówczas nasz los jest w rękach banku. To on zadecyduje kiedy będę mogła spełnić to ogromne Marzenie.. Czy teraz, od razu.. Czy za kilka lat.. Małymi krokami..

Mój dom- projekt pracownia architektoniczna BiG. Pan Grzegorz to świetny architekt.
Lawenda, moja ulubiona roślina


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *