Jajko z gipsu- ozdoby wielkanocne dzień 2

Skorupka jajka z gipsu- Projekt ozdoby wielkanocne dzień 2.

 

 

Pierwszy raz zobaczyłam gipsowe skorupki rok temu. Nie udało mi się jednak ich wykonać z powodu braku czasu. Ponadto święta spędzaliśmy w Polsce i nie miałam jakoś specjalnego zapału do ozdabiania domu na Wielkanoc.

Jajka wykonuje się nader prosto. Jedyna trudnością jest sprzątanie bałaganu ;-). Niestety robienie skorupek to brudna robota.

 

Skorupka jajka z gipsu- Ozdoby wielkanocne.

 

Na dole wpisu znajdziesz więcej zdjęć 🙂

 

Czego potrzebujesz do wykonania gipsowego jajka:

Ozdoby wielkanocne DIY- gipsowe jajko

  • Gips w bandażu
  • Woda
  • Balonik
  • Nożyczki
  • Szklanka, kubek, miseczka – coś co posłuży jako podstawka pod balonika. Możesz ją ewentualnie owinąć woreczkiem foliowym w celu uniknięcia zabrudzenia. Nie jest to jednak konieczne- gips zmywa się bardzo łatwo.

Wykonanie:

1. Nadmuchaj balonik. Przygotuj miseczkę z ciepłą woda w której będziesz moczyć bandaż. Bandaż przytnij na niewielkie kawałki.
Gipsowe jajko- ozdoby wielkanocne DIY
2. Ułóż balonik dołem w szklance. Namocz pierwszy kawałek bandaża i przyklej go na balonie. Palcem wygładź powierzchnie, tak aby nie było widać struktury bandaża.

3. W ten sposób zaklej cały balonik.

4. Nie przejmuj się postrzępionym, nierównym brzegiem. I tak po wyschnięciu będziesz go wycinać.

Jajko z gipsu- ozdoby wielkanocne DIY

5. Po tym, jak gips wyschnie (ja moje zostawiłam 2 dni), przebij balonik, ostrożnie go wyjmij i wytnij w skorupce zygzaczek tak jak w popękanej skorupce jajka :)

Skorupli jajek z gipsu- ozdoby wielkanocne DIY

6. Skorupka jajka gotowa!

 

 

Do skorupek możesz włożyć kwiatki (ja owinęłam moje w woreczki do zamrażania, tak aby podczas podlewania nie pomoczyć skorupki). Można też włożyć mała świeczkę :-). 

Skorupkę możesz wykonać też z Twoim dzieckiem- jest banalnie prosta a dzieci jak wiadomo, uwielbiają „brudne”zabawy ( przynajmniej moje ;-))

 

Koty to strasznie ciekawskie zwierzęta. Moje muszą zawsze wszystko obwąchać, sprawdzić, trącić łapką. To tak jakby chciały zatwierdzić, czy dana rzecz ma w ogóle prawo aby znaleźć się u nas w domu.

Skorupka jako osłonka dla kwiatka. Wielkanocne ozdoby DIY

 

Zobacz inne ozdoby wielkanocne!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *