No feed. Create and publish a feed to display it.
Lipiec 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Ruchomy alfabet

Nie myślałam, że moja Córka w wieku 3,5 lat będzie znała większość liter (drukowanych). Od pewnego czasu Lorka zapisuje całe kartki literkami, ciągle pyta, czy ta litera to np. „A” (najczęściej udaje się jej wskazać właściwą). U Lorki widać jak na dłoni, że zaczęła się Faza Wrażliwa na pisanie. Postanowiłam jej pomóc i przygotowałam dla niej ruchomy alfabet.

 

Ruchomy alfabet Montessori

Ruchomy alfabet w wersji francuskiej.

Muszę przyznać, że myślałam, że będzie to proste i w 5 minut powstanie wzór do wydruku. Okazało się to jednak nie lada wyzwaniem. Ruchomy alfabet, gotowy do wydruku znalazłam bardzo szybko- jednak była to polska wersja- francuski alfabet różni się od polskiego, nie tylko dodatkowymi głoskami, ale także stylistyka pisma. Jako, że moje dzieci wychowywane są trójęzycznie, wybrałam alfabet francuski, którego Lorka uczy się w przedszkolu. Ciężko było mi też dopasować czcionkę. Na końcu zawiodła drukarka i tak dopiero dzisiaj, po 5 dniach dobrnęłam do końca.

 

Laminator Olympia

Laminator Olympia

Karty są większe od tych, które na początku ściągnęłam w polskiej wersji- wolałabym, aby były trochę mniejsze. Nie pomyślałam i od razu wydrukowałam całą serię.

Figurki Schleich
Świetnym pomysłem na pracę z kartami jest wykorzystanie figurek zwierząt. My jesteśmy zakochani w Firmie Schleich.
Ruchomy alfabet w wersji francuskiej

Lorka z entuzjazmem zabrała się do pracy z nimi. Dziś było niewiele czasu, jutro będziemy miały na to całe popołudnie.

W następnym tygodniu powstanie szorstki alfabet- ale to już w Polsce, bo za tydzień o tej porze będę spakowana i we wtorek z rana ruszamy w drogę.

 

Instagram Feed

No feed. Create and publish a feed to display it.