Szycie z Ottobre Kids- przenoszenie wykroju na material oczami totalnego laika
20170410_140131
Długo to trwało, bo aż dwa lata, zanim zabrałam się w końcu za szycie z Ottobre. Szczerze mówiąc nie myślałam że uda mi się to tutaj, w Polsce, u mojej Mamy, bo zawsze coś wypadnie i dużo biegania a wieczorami byłam zawsze zmęczona.  Jednak zabrałam z domu dwa Ottobre Kids które wydawały mi się interesujące.  Już nawet nie z myślą o szyciu je tu wiozlam, mialam nadzieje chociaz na przerysowanie wykroju i samo wycięcie materiału. Wydawalo mi sie to strasznie trudne i skomplikowane
PRZENOSZENIE WYKROJU Z GAZETY NA PAPIER:
1. Szukalam interesującego mnie wykroju. Wybrałam na pierwszy rzut coś co wydawało mi się, że potrafię uszyc. Była to bluza z kapturem z Ottobre Kids 4/2016 model 11.
    20170417_151908
2. Wyjelam wykroj z gazety i poszukalam na stronach z opisami ( czarno białe) numeru  arkusza z wykrojem. W tym wypadku jest to arkusz A z czarnymi liniami.20170417_152105
4. Do odrysowania kupiłam sobie biały papier w księgarni,  wydaje mi się, że to polpergamin. Olbrzymi arkusz kosztuje w PL 0.50 gr i kupię go na pewno przed wyjazdem. U nas kosztuje pewnie 10 x tyle.
Innymi metodami przenoszenia wykroju sa:
a. Radelko i położony pod wykroj gazeta albo papier. Ta metoda ma minus ponieważ wykroj z gazety się niszczy.
b. Kalka. Pod wykroj podklada sie kalke ( uważaj na właściwą stronę Kalki ) a pod nią papier . Spiczastym przedmiotem „jedziemy” po arkuszu z wykrojem zaznaczając linie które odpowiadają danemu wykrojowi.
20170410_140706
Należy całość w jakiś sposób umocowac -można to zrobić poprzez położenie czegoś ciężkiego albo ostatecznie przez przyszpilkowanie.5. Odrysowane elementy przenioslam na material. Uzylam do tego celu centymetra i kredy krawieckiej. Zapas wynosił 7 mm ale ja dodałam 1 cm. Wycielam.I JUŻ:-) teraz tylko pozszywac.
A oto bluza na modelu:
20170412_064610
Według moich obserwacji, pośpiech jest niewskazany a precyzja porzadana.  Zasada ta okazała się kluczem do powodzenia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram Feed

Something is wrong.
Instagram token error.