Wigry i my cz.1 Co robić w złą pogodę

Od soboty jesteśmy u siebie ;-). Gawrych Ruda przywitała nas słoneczną, aczkolwiek dość rześką pogodą. Pierwsze dwa dni spędziliśmy nad jeziorem, bo w niedzielę i w poniedziałek panowała pogoda typowo plażowa. We wtorek wybraliśmy się do Suwałk na targ po świeże warzywa i owoce. Moje dzieci doznały oczopląsu. Z każdego kąta, nawet tego najbardziej odległego, potrafiły wyłapać kolorowe stanowiska z zabawkami. W takich momentach ożywają we mnie wspomnienia z dzieciństwa, kiedy dziadek zabierał mnie na targ u niego przy domu. Targ był zawsze w niedzielę i można było na nim kupić głównie radzieckie zabawki.

Sklep ziołami pachnący

Moja herbata od której zaczynam i na której kończę dzień. A ta piękna zawieszka to prezent od właścicielki domu w którym spędzamy wczasy.

W Suwałkach trafiłam na cudowny sklep zielarski. Zielarnię Suwalską. Czytałam o niej na Facebooku, postanowiłam sprawdzić. Bardzo lubię takie miejsca a u nas jest ich niewiele. I bardzo miło rozczarowałam się. Sklepik przytulny i można w nim znaleźć wszystko czego tylko dusza zapragnie. Pani która obsługiwała, była baaardzo dobrze zorientowana. Ja zaopatrzyłam się w dwie herbaty. Żołądek i Jelito. O ile ta druga herbata w smaku jest po prostu ziołowa, to ta pierwsza jest rewelacyjna. W smaku lekko słodka, ale ma też lekką nutkę goryczki. Zastanawiam się też nad kuracją odtruwającą organizm a dokładnie nad ziemią okrzemkową. Zaskoczyła mnie jej gama możliwości. W ogóle postanowiłam na tych wakacjach na to, aby zwrócić uwagę na swój organizm i jego potrzeby.
Zrezygnowałam więc z kawy na rzecz Inki. Ale szybko przekonałam się, że to zły pomysł. Przez te 3 dni dokuczał mi taki ból głowy, że dziś w końcu wypiłam kawę.

Bo pogoda lubi płatać figle

Od wczoraj panuje u nas pogoda, która zmusza nas do kreatywnego spędzania czasu. I tak wymyśliliśmy całą listę rzeczy do zrobienia podczas złej, niekoniecznie deszczowej, pogody nad Wigrami. Dzielimy się nią oczywiście z Wami!

Co robić z dziećmi na wakacjach, kiedy pogoda nas nie rozpieszcza?

📍Rozpalić ognisko i upiec kiełbaski
📍Wycieczka rowerowa
📍Piknik w lesie
📍Grzybobranie
📍Zrobić łódki z kory i puścić je na jeziorze
📍Poskakać w kałuży po deszczu
📍Wspinać się na drzewa
📍Wysłać list do Babci
📍Zebrać kolekcję kamyczków
📍Obserwować niebo nocą
📍Zrobić zielnik i mini pamiętnik z wakacji.
📍Wspinać się na drzewa
📍Bawić się w chowanego i berka
📍Zagrać w Piotrusia Pana
📍Zrobić wianek z kwiatków
📍Lepić z gliny
📍Zrobić patyczaki
📍Pójść na ryby
📍Lampion ze słoika

Pod ciekawszymi punktami dodaje linki, możecie podpatrzeć jak nam wyszło 😉 . Wstawiam też poniżej zdjęcia z realizacji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *